niedziela, 19 stycznia 2014

Przychodzi baba do lekarza c.d.Uwielbiam tę adrenalinę, jaką mi fundują co jakiś czas lekarze. Jak ja bym bez tego żyła? Każdy dzień taki sam, te same ruchy, myśli i stany. A tak to proszę! - dla higieny osobisto-emocjonalnej mam zastrzyk adrenalinki.
Dopchał się człowiek na początku nowego roku do specjalisty, w moim przypadku diabetologa. Zadowolony, szczęśliwy, bo bez specjalnej kolejki, gdyż zapis był na daną godzinę nieomal, dokonany trzy miesiące wcześniej. Spokojnie, „bez nerw” pacjent czyli ja został zbadany i obejrzany, dostał recepty i zadowolony wyszedł z gabinetu z rozpiską dla lekarza rodzinnego. Nie mam zwyczaju patrzeć lekarzom na ręce, ale chyba powinnam. Zazwyczaj patrzę na recepty, czy są dobrze wypisane, czy jest literka R (jeśli oczywiście „się należy”), czy jest dawkowanie itp., ale na rozpiski rzucam okiem pobieżnie, bo przecież co tam może być? To, co zwykle – jakie leki się bierze, jakie dawkowanie, jakie zalecenia. To samo od lat. A jednak nie! Pacjent się myli. I powinien się znać na tym, jak należy wypełnić formularz dla lekarza pierwszego kontaktu, żeby potem nie było problemów. Bo właśnie w tym przypadku problemy się pojawiły, ale do rzeczy.
Z rozpiską od specjalisty udałam się do lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz sobie wpisał wszystko elegancko w komputer i zadał mi pytanie jaka ta insulina ma być, „bo tu tylko ogólnie: lantus i humalog, więc nie będę mógł wypisać recepty, jeśli Pani ma inne insuliny”. Zgłupiałam. Jakie inne? Biorę lantus i biorę humalog i tyle! „Ale czy są solostar?”. A cholera wie! Może i solostar. Więc się grzecznie pytam, co to oznacza, jeśli w domu porządnie się przyjrzę tym insulinom i zobaczę, że jednak solostar. To oznacza, że mi doktor nie wypisze tej insuliny, bo on na rozpisce nie ma takiego dopisku. No i dupa blada, za przeproszeniem!
Wiec się pytam, co mam zrobić. Trzeba oczywiście wrócić do diabetologa i ona ma wypisać na nowo. Znając realia, wiem, że mnie dr nie przyjmie wcześniej niż ustalona wizyta za trzy miesiące. A i dodatkowo mnie poinformuje, że ona dała lekarzowi rozpiskę. Więc nie ma konieczności ponawiania niczego.
Jaki wynika wniosek z tego? Jak mi zabraknie insuliny, to mi zabraknie i tyle; nie będę się najwyżej kłuła, co tam! Od razu się od tego nie umiera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz